0 (232) 483 14 14

Hemşirelik Hizmetleri

Atakalp Hastanesi Hemşireliği

Kalp problemleri nedeniyle hastanemize gelen hastalarımızın sağlıkla ilgili sorunlarının giderilmesi, iyileştirilmesi için hemşirelerimiz tarafından, kaliteli bakımın verildiği, sürekli olarak takibin ve etkili müdahalenin yapıldığı hizmetlerin bütünüdür.

Hemşirelerimiz zamanın büyük bir kısmını hastalarımızı izlemek, gözlem yapmak için kullanmakta ve hastalığın ciddiyetine bağlı olarak tüm hasta gereksinimlerini karşılamaktadır. Bu nedenle kalp hastalarının bakımında, komplikasyonlarının izlenmesi ve tedavisinde hemşirelerimizin rolü ve önemi oldukça büyüktür.

Hastanemizde, üniteye özgü bilgi ve beceriye sahip, iyi eğitilmiş, etkin, sağlık ekibiyle uyumlu hemşireler çalışmaktadır. Hemşirelerimizin diğer önemli özellikleri ise güler yüzlü, duyarlı, anlayışlı, güçlü insani ilişkilere sahip olmalarıdır.

Atakalp Hastanesi'nde Hemşirelik Hizmetleri Başhekimliğe bağlı olarak hizmet vermektedir. Hemşirelik hizmetleri organizasyonu; Başhemşire, ünitelerin sorumlu hemşireleri, hasta tedavi ve bakım hemşirelerimiz, eğitim hemşiremiz, ve enfeksiyon kontrol hemşiremizden oluşmaktadır.

Hizmet Alanlarımız:

Yataklı Tedavi Servis Hemşireliği( Kalp Damar Cerrahisi Servisi- Kardiyoloji Servisi)

Yoğun Bakım Hemşireliği ( Kalp Damar Cerrahisi – Kardiyoloji Yoğun Bakım)

Ameliyathane Hemşireliği (Kalp Damar Cerrahisi )

Acil Servis Hemşireliği

Poliklinik Hemşireliği

Eğitim Hemşiresi

Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi

Hemşirelerimizin bilgi, beceri düzeylerini korumak ve mesleki gelişimlerinin düzenli ve sürekliliği için her yıl hemşirelerimiz tarafından Eğitim Talep Formları doldurulmakta ve Yıllık Eğitim Planımız oluşturulmaktadır. Eğitim hemşiremiz oluşturulan Yıllık Eğitim Planını tüm ünitelere dağıtmaktadır. Eğitim hemşiresi tarafından sürekli olarak, her hafta yapılacak olan eğitimlerin tarihi, konusu vb. hakkında hemşirelerimize çağrı yapılmaktadır.

Her yıl Enfeksiyon Kontrol Komitesi Yıllık Faaliyet Planı çerçevesin de , Enfeksiyon kontrol hekimimiz önderliğin de Hijyen Eğitim Planı hazırlanmakta , hemşire ve diğer sağlık ekibine konu ile ilgili gerekli eğitimler verilmektedir.

Ulusal - uluslararası Kongre, seminerlere ve eğitim programlarına katılım konusunda Atakalp Hastanesi hemşirelerimize her türlü desteği vermektedir.

Psikoloğumuz tarafından çalışanlarımıza gruplar halinde, iletişim, stresle baş etme yöntemleri, sosyal destek vb. konularla kişileri destekleyici ve motivasyonlarını artırıcı çalışmalar yapılmaktadır.
Atakalp Hastanesi'nde yılın belli dönemlerinde uyguladığımız Hasta Memnuniyet Anketleri ile hastalara vermiş olduğumuz hemşirelik hizmetlerinin etkinliğini, doğruluğunu ölçmekteyiz.

Tüm bunlar çerçevesinde amacımız; sunduğumuz hemşirelik hizmetleri ile sağladığımız hasta / hasta yakını memnuniyetini sürekli olarak yüksek düzeyde tutmak ve korumaktır.

Ulaşım
Atakalp Hastanesi 1418 Sokak No:18 Kahramanlar - İzmir
  • +90 (232) 483 14 14
  • @bilgi@atakalp.com.tr
  • +90 (232) 441 67 66
HASTA MEMNUNİYET ORANI
Pzt
09:00 - 18:00
Sal
09:00 - 18:00
Çar
09:00 - 18:00
Per
09:00 - 18:00
Cum
09:00 - 18:00
Cmt
09:00 - 12:00
Randevu Al